آموزش گوهر شناسی و سنگ شناسی, مجله طب سنگ, مقالات

چاکرا چیست؟

چاکرا

چاکرا چیست ؟در این مقاله هر آنچه که باید درباره چاکرا های بدن خود بدانید را به شما خواهیم گفت. چاکرا ها مراکز انرژی به صورت مراکز هفت گانه قدرتمند که در ستون فقرات در کالبد اثباتی یا همان معنوی انسان قرار می گیرند این چاکراها در واقع در ارتباط بین روح و جسم قرار گرفته‌اند.

معنای چاکرا یعنی چرخش به این صورت که چاکراها مدام در حال چرخش می باشند و از طریق شبکه‌های باریکی به عنوان نادی در سرتاسر بدن وجود دارند. در کالبد انسان حدود ۷۲ هزار نادی یا شبکه باریک وجود دارد.

حتما می دانید که بدن ما انرژی های مثبت و منفی دارد که سمت راست بدن حاوی انرژی مثبت و سمت چپ بدن حاوی انرژی منفی می باشد انرژی های مثبت و منفی در مسیر چرخش چاکراها نیز تاثیر می گذارند.

هر چاکرا نام و رنگ مخصوص به خود را دارد که به صورت مارپیچی از مرکز به سمت خارج در حال حرکت هستند همچنین ما دو چاکرا در بدن داریم چاکراهای اصلی و چاکراهای فرعی پس برای آشنایی بیشتر با چاکراهای بدن تان این مقاله را تا انتها همراهی کنید.

چاکرا چیست؟

چاکراهای اصلی بدن

همانطور که در بالا اشاره شد در بدن ما دو چاکرا وجود دارد به نام چاکراهای فرعی و چاکراهای اصلی که خود چاکراهای اصلی هفتگانه هستند یعنی ما هفت چاکرای اصلی در بدن داریم که در اینجا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مراکز انرژی در حال چرخش را چاکراهای اصلی می گویند که به طور طبیعی دارای قطر سه تا چهار اینجی می باشند و تمامی اجزای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی انسان در کنترل آن‌ها قرار می گیرند.

در کل می‌توان گفت که چاکراهای اصلی مانند نیروگاه های انسانی عمل می کند و انرژی را برای اعضای حیاتی بدن تولید و در اختیار آن‌ها قرار می دهد یادتان باشد اگر این نیروگاه‌ها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی فیزیکی ضعیف یا بیمار خواهند شد زیرا این اعضا برای کار کردن فقط به یک انرژی حیاتی نیاز نخواهند داشت.

چاکراهای فرعی بدن

معمولاً چاکراهای فرعی دارای قطر ۱ تا ۲ اینچ هستند یعنی کوچکتر از چاکراهای اصلی بدن، می‌توان گفت به دلیل کوچک بودن شان بخش‌هایی از ویژگی های کم قدرت کالبد فیزیکی و جسمانی انسان را کنترل می‌کنند.

چاکرا ها در داخل کالبد فیزیکی یا جسمانی انسان نفوذ کرده و در آن امتداد پیدا می‌کنند در کل چاکراها از دو راه: غده درون ریز و سیستم عصبی بر یک دیگر اثر می گذارند.

چاکرا

چاکراها بر کجای بدن انسان قرار دارند؟

همانطور که گفته شد چاکراهای اصلی هفتگانه هستند که شامل:

چاکرای ریشه: چاکرای ریشه در پایین ستون فقرات قرار گرفته و رنگ قرمز دارد.

چاکرای خارجی: در پشت و ۵ سانتی متر زیر ناف قرار می‌گیرد و به رنگ نارنجی است.

چاکرای خورشیدی: حدود چهار انگشت از ناف پایین‌تر بوده و به آن گوهر ناف می‌گویند و دارای رنگ زرد می‌باشد.

چاکرای قلب: چاکرای قلب در مرکز سینه و در امتداد قلب قرار گرفته و دارای رنگ سبز است.

چاکرا گلو: در سطح گلو قرار می‌گیرد و به رنگ آبی است.

چاکرای چشم سوم: که در پیشانی قرار گرفته و در بین دو ابرو است رنگ این چاکرا نیلی رنگ می باشد.

چاکرا فرق سر: در بالاترین قسمت سر قرار دارد و به عنوان قدرتمندترین ارتعاشات انرژی بدن شناخته شده است و به رنگ بنفش است.

در زمانی که مجراهای چاکراها بسته شود و یا اینکه از حالت تعادل خارج شود بیماری ادامه پیدا می کند.

چاکراها بر کجای بدن انسان قرار دارند؟اما چه چیزی باعث می‌شود تا چاکراها یعنی مراکز انرژی از تعادل خارج شود؟ باید بگوییم که سرکوب کردن هر نوع احساس، عاطفه، شوک عصبی، ناراحتی، لطمه‌های روحی می تواند مراکز انرژی را از آن حالت تعادل خارج کند یادتان باشد عصبانیت، حسادت، خودخوری، رنجش می تواند صدمه های شدیدی را به چاکراها ایجاد کند و آن ها را ببندد.

برای اینکه بتوانید تعادل را در این چاکرا ها مجدداً برقرار کنید باید فوراً احساس های ناخوشایندی را که انرژی منفی به شما منتقل می‌کند را از خود دور کنید تا چاکراهای شما دوباره به حالت تعادل برگردند. برای دیدن محصولات به صفحه اصلی وب سایت طب سنگ مراجعه کنید.

چاکراها بر کجای بدن انسان قرار دارند؟

یک چاکرا چه کاربردی دارد!

چاکرا چیست و چه وظایفی دارد؟

همان گونه که می دانید چاکرا جز سنگ های بسیار پر طرفدار بوده و کاربرداهای زیادی دارد. از جمله کاربردها و وظایف این سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود.

وظایف چاکرا ها شامل موارد زیر می باشد:

جذب، گوارش، توزیع انرژی در قسمت‌های مختلف بدن برای حفاظت از بدن.

کنترل، تقویت و درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف بدن بر عهده چاکراها می باشد. شما می‌توانید با کنترل و دستکاری کردن چاکراهای اصلی غدد درون ریز را تحریک یا مهار کنید همچنین ناخوشی ها باعث می‌شود تا چاکرا ها به خوبی عمل نکند.

معمولاً بعضی از چاکراها مرکزهای استعداد آمیز روانی می باشند که فعال کردن این چاکرا های خاص ممکن است باعث ایجاد استناد روانی نیز بشود.

چاکرا چگونه فعال می شود؟

سوالی که ممکن است ذهن تان را درگیر کرده باشد نحوه فعال سازی چاکراها است؟ که باید بگویم تمرینات و تکنیک های ورزشی می‌تواند این مراکز را فعال کند و شما باید این مهارت ها را در چند ماه تا چند سال به دست بیاورید.

یکی از روش های فعال کردن چاکراها تکنیک تجسم خلاق و تصورات هدایت شونده می باشد شما در این روش می توانید بر روی چیزهای خوشایند تمرکز کنید که به شما حس خوبی را منتقل می‌کند می‌توان گفت که تمامی روش های فعال کردن چاکرا ها از ابزارهای یکسانی استفاده می کنند اما نتیجه ها با یکدیگر فرق دارند.

به طور مثال:

ساختمانی که ساخته شده از آجر و سیمان درست شده است و در مقابل آن یک ساختمان ویران می باشد که آن هم از گل و سیمان و خاک است فقط تفاوت این دو با هم این است که نظم و ترتیب در آن ها متفاوت شده انرژی ها نیز همین گونه است یک سری از افکار ما خوب و عالی هستند.

به صورت مرتب در کنار هم قرار گرفته و انرژی می‌دهد و بعضی از تفکرات به هم ریخته هستند و باعث می‌شوند که به شما حس بدبختی، نگرانی، تنش، دزدی و غارت و تجاوز و غیره را بدهد که قطعاً نتیجه این دو با یکدیگر خیلی فرق می کند.

شما نباید هر غذایی را در هر مکانی بخورید یا هر فیلمی را ببینی یا درگیر هر مسئله ای بشوید وقتی شما کاری را انجام می‌دهید که باعث استرس زیادی در شما می شود باعث می شود که استرس را در بدن خود پخش کنید.

تمام این رفتارها باعث بسته ماندن چاکراها خواهد شد.

چاکرا چگونه فعال می شود؟

سنگ های قابل استفاده در چاکراهای اصلی

سنگ های استفاده شده چاکرای اول یا ریشه شامل: حدید، گارنت، عقیق سیاه، سنگ خون، مرجان، یاقوت، جاسپر، لابرادوریت، کوارتز دودی ‌

سنگ های استفاده شده در چاکرای دوم شامل: عقیق، سیترین، گلدستون، چشم ببر، عقیق قهوه ای، لابرادوریت

سنگ های استفاده شده در چاکرای سوم شامل: سیترین, یشم, زبرجد, پرنیت، کوارتز دودی، چشم ببر، عقیق خزه ای، عقیق کارنلیان، موکائیت

رنگ های استفاده شده در چاکرای چهارم شامل: آمازوئیت، زمرد، فلوریت، سفایر، تورمالین، یشم، مالاکیت، زبرجد، پرنیت، رز کوارتز، فیروزه، اوناکیت

سنگ های استفاده شده در چاکرای پنجم شامل: آکوامارین, فلوریت, کیائیت، لاجورد، مالاکیت، سفایر، سودالیت، توپاز، فیروزه، عقیق خزه ای

سنگ های استفاده شده در چاکرای ششم شامل: فلوریت، لاجورد، مون استون، مروارید، سودالیت، سفایر، تورمالین، فیروزه، هولیت

سنگ های استفاده شده در چاکرای هفتم شامل: کریستال کوارتز، عقیق سلیمانی، سیترین، الماس، یاقوت کبود، سودالیت

کاربرد سنگ هفت چاکرا

معمولاً انرژی که در طبیعت وجود دارد در برگیرنده انسان و همه موجودات زنده روی زمین است و برای اینکه شما بتوانید به صورت خالص و پاک این انرژی را دریافت کنید می توانید از سنگ هایی که هدیه طبیعت است استفاده کنید.

یکی از کاربردهای هفت سنگ چاکرا که به عنوان سنگ های مخصوص هر چاکرا وجود دارد و وظایف خود را دارند پاکسازی و فعال کردن چاکرا ها می باشد.

چاکرا چیست؟

نحوه پاکسازی چاکراها

قبل از اینکه به نحوه پاکسازی چاکراها بپردازیم باید بگوییم که پاکسازی چاکراها یعنی اینکه انرژی های کثیف و منفی را که در بدن راکت ماندند و به دلیل مشکلات درونی و بیرونی ایجاد شده اند را به بیرون انتقال دهید پاکسازی چاکراها به بهبودی بیشتر شما کمک می‌کند.

همچنین به منظم کردن و مرتب کردن احساسات و افکار تان کمک می کنید و دیگر اجازه ورود آلودگی‌ها به بدنتان را نخواهید داد.

می توانید از روش ها و تکنیک های فیزیکی و یا تکنیک جارو کردن و یا در بعضی مواقع چرخش برای پاکسازی چاکراها استفاده کنید همانطور که می دانید راه های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید چاکراها را پاکسازی کنید.

مثلا در روش فیزیکی می توانید از رایحه و اسانس ها برای پاک و تمیز کردن چاکرا ها استفاده کنید زیرا چاکراها رنگ های مختلفی دارند و شما می توانید با مدیتیشن رنگذها پاکسازی را انجام دهید.

یکی دیگر از روش برای پاکسازی چاکراها که به عنوان ساده ترین روش نیز در نظر گرفته می‌شود روش پریدن به بالا است شما قبل از انجام دادن مراقبت ها و مدیتیشن ها تاکید می‌شود که روش پریدند به بالا را انجام دهید.

این کار باعث می‌شود که انرژی های درون بدن تان تکانده شود و تمام انرژی های منفی از شما دور شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *