آموزش گوهر شناسی و سنگ شناسی, مجله طب سنگ, مقالات

آیا در قرآن به چاکرا اشاره شده است؟

چاکرا در قرآن

چاکرا در قرآن نیز آمده است. چرا که اسلام به عنوان یکی از کامل ترین دین ها به جامعه بشریت معرفی شده است قطعاً این را نیز می دانید که درباره حوزه‌های انرژی یا همان چاکراها در قرآن نیز اشاره‌هایی شده است که در این مقاله می‌خواهیم به چاکرا در قرآن بپردازیم همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد اسلام به عنوان یکی از کامل ترین دین ها برای زندگی بشر بود. زیرا برای تمامی جزئیات زندگی فردی و اجتماعی برنامه‌ریزی‌های منحصربه‌فردی را داشت.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

ما سلامتی را صرفاً فقدان بیماری تعریف نمی‌کنیم بلکه سلامتی را حالت تندرستی کامل از نظر جسمانی، روانی اجتماعی و اقتصادی نام می بریم. آیه های قرآن از اهمیت و جایگاه های نماز در زندگی مسلمانان می گویند. زیرا اثرات کاملاً واضح را بر جسم و روان دارد می‌توان گفت نماز هم عبادت است و هم ورزش بدنی و روحی که می‌توان را انجام داد و تمام این ویژگی ها آن را از سایر ورزش ها به صورت کامل جدا می‌کند.

اگر به دنبال فعال کردن چاکراهای بدن خود هستید، استفاده از دستبند های هفت چاکرا بهترین گزینه برای شماست.

چاکرا در قرآن
چاکرا در قرآن

چاکرا در نماز

اگر بخواهیم از تأثیر چاکرا در نماز صحبت کنیم باید بگوییم که بهتر است از وضوح و هاله های انرژی در آن صحبت کنیم. معمولا وقایع و هاله هایی که در هنگام نماز اتفاق می افتد جای تحقیقات فراوانی دارد که بهتر است به یک تحقیق علمی اشاره کنیم. کارشناسان توسط دوربین‌های مخصوص هاله بینی توانستند هاله های در هنگام نماز را ببیند برای اینکه شما بتوانید هاله ها را ببینید باید چشم انسان شرطی شود و بهتر است توسط عینک های مخصوص و لنزهای رنگی این کار را انجام دهید البته می توانید بدون این ابزار هاله ها را ببینید. به این صورت که می توانید از راه عکسبرداری و فیلمبرداری این کار را انجام دهید و این تشعشعات را مشاهده کنید.

حال بیایید وضعیت انرژیکی انسان را قبل و بعد از وضو گرفتن برای نماز را مقایسه کنید.

زمانی که شما برای نماز آماده می‌شوید و وضو می گیرید بیشتر چاکراها و کانال های انرژی فعال و بزرگتر می شود شما زمانی که وضو می گیرید هاله هایی اطراف انگشتان دست‌تان ایجاد می‌شود. سفارش می‌شود که برای نماز خواندن ابتدا وضو بگیرید و سفارش می کنند که وضو با آب سرد انجام شود محققان هاله ها و چاکراهای انرژی را در این حالت دیده اند و می گویند هنگامی که آب سرد روی چاکراها می‌ریزید چاکرا ها باز می شوند عمل جذب و تعدیل انرژی را انجام می دهند. می دانید که وضو به عنوان یک روش برای پاکسازی و انرژی گیری است حتماً می‌دانید که انرژی در بدن انسان در کانال های انرژی ذخیره شده و انتها کانال ها به یکدیگر متصل هستند و یک چرخش انرژی ایجاد می‌کند در طب هندی و طب سنتی چین نیز از چاکرا درمانی برای این انرژی استفاده خواهد شد.

اگر می خواهید که بیشتر با چاکراهای بدن آشنا شوید می توانید مقاله هفت چاکرا را مطالعه کنید

پاکسازی چاکرا با وضو گرفتن

چاکرا در قرآن
چاکرا در قرآن

در اینجا شما می توانید از وضو گرفتن به عنوان یک عمل برای پاکسازی و انرژی گیری چاکراها استفاده کنید زمانی که در ساعت های خاص وضو را انجام دهید علاوه بر تاثیرات ناشناخته می توانید بر روی اندام های مربوطه به آن نیز تاثیر بگذارید. مثلاً وضو اگر بین ساعت های ۳ تا ۵ عصر انجام دهید بیشترین تأثیر را بر روی کانال مثانه گذاشته‌اید همچنین روی کلیه ها اثر کاملا مثبتی خواهد داشت و اگر بین ساعت های هفت تا ۹ عصر وضو بگیرید برای تقویت حافظه مناسب است.

وضو حتی می تواند بارهای الکتریکی زائد و منفی را از شما دور کند با وضو تمام استرس‌ها و تحریکات الکتریکی منفی از اطراف اعصاب تان شسته و پاک می شوند هر چه آب خالص تر باشد تحریکات سریع تر از بدن پاک می شوند. در هنگام وضو گرفتن در ابتدا چاکراهای فرعی کف دست سپس آرنج‌ها را باز می کنید بعد به چاکرای تاجی، چاکرای پشت پا می‌رسید و تمامی چاکرا ها برای فعالیت های روزانه را باز می کنید.

هفت چاکرا در اسلام و ورزش یوگا

نکته عجیبی که در این قسمت به آن اشاره می‌کنیم این است که ورزش یوگا شباهت بسیار عجیبی به سجده دارد مثلاً می‌دانید که هرچقدر سجده را به صورت مداوم، مکرر و طولانی مدت انجام دهید باعث می‌شود:

 • سرعت منطق و استدلال بالاتر رود که نشان دهنده فعال شدن چاکرای چشم سوم است.
 • همچنین باعث فعال شدن اجنه می شود که روشن بینی و اشراق را در شما افزایش می‌دهد.
 • افزایش سطح آگهی و کنترل انرژی های روانی به دلیل فعال کردن چاکرای چشم سوم.
 • کشیدگی ماهیچه های پشت و آسودگی ماهیچه های کمر و همچنین اتصال بین مهره ها.
 • رها شدن دیسک های در ستون فقرات و ایجاد یک حالت طبیعی در مهره ها.
 • آرامش اعصاب سمپاتیک
 • تنظیم شدن غدد آدرنال
 • تشکیل دهنده و کاهش دهنده خشم و عصبانیت
 • فشار به معده و فعال کردن چاکرای خورشیدی برای دفع یبوست
 • درمان بیماری سیاتیک
 • تبادل انرژی های منفی و انرژی های مثبت زمین از طریق کف دست، روی پا، روی زانو و روی پیشانی
 • با سجده می توانید از بیماری‌ها، افسردگی و بسیاری از چیزهای دیگر در امان بمانید.

پس می توان گفت که چاکرا در قرآن به نحوی بیان شده که شما در حرکات وضو و نماز آن را درک کنید.

چاکرا در قرآن
چاکرا در قرآن

سوره چاکرا

در قران سوره هایی وجود دارد که به صورت غیر مستقیم به چاکراها اشاره کردند نمونه از آن مانند:

سوره مبارکه حشر آیه ۲۲ در اینجا می‌گوید: « اوست خدایی که غیر از او معبودی نیست داننده غیب و آشکار است رحمتگر مهربان»

در این آیه به عالم غیب و شهادت بودن خدا اشاره می‌کند و در آیه ۱۸ سوره تغابن نیز به چاکرای اجنا یا همان چشم سوم اشاره می کند که همان عالم غیب است.

تاثیر ذکر در چاکرا

زمانی شما می توانید تاثیر چاکرا در قرآن و ذکر بر چاکرا را درک کنید که متوجه شوید چاکراهای تان دچار مسدودیت و عدم تعادل شده باشد در نتیجه شما می توانید تاثیر ذکر ها را بیابید. مثلاً زمانی که چاکرای ریشه شما مسدود شده باشد و یا متعادل نباشد ممکن است بیش از حد نگران شده باشید احساس تنبلی کنید و یا اینکه عصبی شوید همه این‌ها نشان دهنده عدم تعادل در چاکرای ریشه شماست و می توانید از ذکر برای بازشدن و فعال کردن آن استفاده کنید.

ذکر چاکرا قلب

 • در اینجا به دو ذکر برای چاکرای قلب اشاره می کنیم.
 • ذکر اول که برای توسعه پذیرش خود می باشد:
 • می توانید برای چاکرای قلب از ذکر « من خودم را دوست دارم و قدردان خودم هستم» استفاده کنید.
 • ذکر دوم که برای توسعه اعتماد است:
 • می توانید برای چاکرای قلب از ذکر «من از شجاعت پر شده‌ام» استفاده کنید.

19 دیدگاه در “آیا در قرآن به چاکرا اشاره شده است؟

 1. علیرضا گفت:

  عالی بود مرسی از سایتتون

 2. Mohamad گفت:

  تخیلی وعالی بود دلیل تخیلی بودن اینه که بدون منبع هیچ سخنی ارزشی ندارد.دانشمندان در مورد هاله تحقیق کردن اما نه فردی که میخواد نماز بخونه.

  1. Muhammad Amin گفت:

   این هم اشاره بکنم که دانشمندان متوجه شدند نماز بهترین مدیتیشن است

 3. Simin گفت:

  بینظیربود🤩💝💋❤

 4. میلاد گفت:

  بسیار عالی

 5. مهرداد گفت:

  منبع؟

  1. سعیدعالمی گفت:

   ممنون استفاده کردم
   به تجربه بنده هنگام نماز اگر به انرژی های شناور درونمان توجه کنیم در هنگام رکوع همه انرژی ها به پایه ستون فقرات انتقال پیدا میکند و در سجده این انرژی به سمت چاکراه های پینه آل و تاچ سرازیر میشود و ما وارد دنیایی دیگر میشویم و از عالم ماده فاصله میگیریم و به بی نهایت متصل میشویم که همان کوانتوم است،و خارج از زمان و مکان است .و همه امکانات در انجا هستند.اگر نماز را درست به جا بیاوریم تمام چاکراه ها باز میشوند.فلسفه دعای بعد از نماز هم همین است که به اجابت میرسد

 6. یاسمن گفت:

  خیلی خیلی عالی بود . من مذهبی نیستم اما اینا رو امتحان کردم و دقیقن درست بود بخصوص وضو گرفتن که دقیقن تاثیر مثبتش و دیدم

 7. پاییز گفت:

  مطالب بسیار پر بار و فوق العاده بود.سپاسگذارم،🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 8. گندم گفت:

  عالی بود و من واقعا به شخصه مدتیه که به این درک رسیدم و مراقبه های دکتر جو دسپینزا خیلی بهم کمک کرد تا بتونم به معنای واقعی نماز رو درک کنم هر چند هنوز خیلی در این مسیری که انتخاب کردم راه طولانی در پیش دارم

 9. زهرا گفت:

  سلام واقعا عالی بود
  من نمیدونستم

 10. بندہ‌اۍازبندہ‌هاۍاللہ... گفت:

  تشڪرازمطالب‌مفیدتون
  مطمئنم‌واقعیت‌دارن‌چون‌ موقع‌نماز حسشون‌میکنم..

 11. حسین کرمی گفت:

  باسلام.و وقت بخیر.توضیحات خوبی دادید.توی سایت.تون.فقط خواستم بگم.روش پاکسازی چاکراهارو هم بزارید.ک مردم مجبور نباشن.هزینه کنن.یعنی عالی میشه.فکرکنم.خیلی.ها مثل من موافق حرف من باشن
  بازم سپاسگزارم.بابت سایت بی نظیرتون

 12. محیا گفت:

  خیلی توضیحات خوبی بود . کاش منابع رو درج می‌کردید

 13. ف گفت:

  عالییییی

 14. ف گفت:

  عالییییی بود . دوس داشتم

 15. نور آفرین گفت:

  عالی بود . لطفا مطالب بیشتری در مورد چاکراها و نماز بزارید .

 16. اکرم گفت:

  عالی بود دوست عزیز بخصوص در مورد سجده که اشاره کردید

 17. Fatima گفت:

  عالی بود ممنون
  من آدم مذهبی نیستم حتی بهتر بگم 80 درصد از پوشش تا لایف استایل زندگیم آزاده اما به حدی به قران مطمئنم که وقتی راجب مسئله ای صحبت شده داخلش بدون شک درست و دقیقه بارها تجربه کردم 🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.