مجله طب سنگ

ماساژ سنگ نمک چیست؟ مزایا و معایب ماساژ با سنگ نمک

ماساژ سنگ نمک چیست؟ مزایا و معایب ماساژ با سنگ نمک

ماساژ سنگ نمک هیمالیا بخشی از مجموعه جدیدی از روش‌های درمانی در گلنوود اسپرینگز، کلرادو است.

نمکی که در سنگ ماساژ نمک استفاده می‌شود از منطقه پنجاب پاکستان، نزدیک پایه کوه‌های هیمالیا است. محدوده نمک، همان‌طور که نامیده می‌شود، یک دریا اولیه بود خیلی قبل از اینکه نیروهای زمین‌شناسی برخی از بلندترین قله‌های جهان را ایجاد کنند.

سنگ نمک هیمالیا به‌طور مشخص صورتی است و شامل 84 ماده معدنی و عناصر طبیعی است. مدت‌هاست که در سنت‌های شرقی برای سلامتی و شفابخشی استفاده می‌شود، درحالی‌که غرب اخیراً از این نوع سنگ نمک برای تقویت سلامتی استفاده کرده می‌کنند.

فواید ماساژ با سنگ نمک

  • قند خون سالم را تقویت می‌کند
  • به کاهش فشارخون کمک می‌کند
  • از سیستم تنفسی سالم و سینوس‌ها پشتیبانی می‌کند
  • سلامت استخوان را تقویت می‌کند و از گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کند
  • گردش خون را بهبود می‌بخشد
  • اضطراب را برطرف می‌کند و بی‌خوابی را برطرف می‌کند
  • پوست راکمی لایه‌برداری می‌کند و بسیار آرامش‌بخش است

با گرم شدن سنگ ماساژ نمک، یون‌های منفی منتشر می‌شوند و این امر دارای مزایای بی‌شماری برای سلامتی است – از هوشیاری ذهنی بالاتر تا محافظت در برابر میکروب‌های موجود در هوا

در طول ماساژ، درمانگران با استفاده از روش‌های ماساژ سوئدی از سنگ نمک هیمالیا گرم استفاده می‌کنند تا فشار وارد کنند. در طول دوره درمان، مواد معدنی از طریق پوست جذب می‌شوند. این کار تأثیر یک احساس عمیق رفاه را به شما می‌دهد.

ماساژ سنگ نمک هیمالیا همچنین می‌تواند میدان الکترومغناطیسی بدن را صفر کند. دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن و رایانه می‌توانند جریان انرژی طبیعی درون بدن را مختل کنند. ساختار خنثی و فرکانس تشدید طبیعی سنگ به تنظیم مجدد مسیرهای انرژی و بازگرداندن تعادل به سیستم عصبی مرکزی کمک می‌کند.

چگونه می‌توان از سنگ نمک داغ برای ماساژ استفاده کرد؟

استفاده از سنگ نمک برای ماساژ سنگ‌داغ هیچ علم موشکی نیست. درمانگران سنگ‌ها را گرم می‌کنند و از سنگ‌های داغ یا گرم ملایم به‌عنوان کشیده دست استفاده می‌کنند.

در طول ماساژ درمانی، تعدادی سنگ یا توپ ماساژ نمک هیمالیا در نقاط محرک خاصی از بدن شما قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها نقاط را شل می‌کنند و باعث می‌شوند انرژی به‌آرامی جریان یابد. برخی از این نقاط مفاصل، نخاع و کف دست شما هستند.

از تکنیک‌های ماساژ سوئدی برای اعمال فشار با سنگ‌های گرم در مناطق مختلف بدن استفاده می‌شود.

برخی از گلوله‌های نمکی یا سنگ‌های نمکی استفاده‌شده اندکی به نوک‌هایی اشاره دارد که به شما در ایجاد فشار در مناطق مشکل کمک می‌کند.

ماساژ سنگ نمک نه‌تنها عضلات دردناک و تحت‌فشار را شل می‌کند بلکه به تعادل میدان الکترومغناطیسی بدن نیز کمک می‌کند. این سنگ به دلیل فرکانس تشدید طبیعی توانایی تنظیم مسیرهای انرژی بدن و متعادل‌سازی سیستم عصبی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *