خواص درمانی غار نمک و نمک درمانی

غارهای نمک در سراسر آمریکای شمالی به عنوان روش درمانی جدید شناخته شده اند. در گذشته های بسیار دور، اروپایی ها از مزایای شفابخش نشستن در غار نمک، مانند استنشاق هوای یونیزه شده؛ بهره می بردند.

سابقه مؤثر و ارزشمند غار نمکی

اروپای شرقی به خوبی از مزایای درمان با نمک آگاه است و به عنوان محیطی برای نمک درمانی شناخته شده است. در مجارستان این درمان توسط پزشکان و حتی تحت پوشش بیمه های درمانی توصیه می شود.

برجسته ترین غار در حدود 150 سال پیش توسط یک پزشک لهستانی راه اندازی شد؛ وی تأکید داشت که کارگران معادن نمک هرگز به مشکلات ریوی دچار نمی شوند. یک غار طبیعی در معادن ویلیسکا حفر شده بود؛ که این معدن هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و به مردمی که از بیماری های عصبی و آلرژی ها و همچنین اختلالات سیستم حرکتی رنج می برند، استفاده از این غارها توصیه می شود.

برخی از مطالعات انجام شده در زمینه نمک درمانی

در سال 2006، یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داد که استنشاق غلظت بالایی از نمک در بهبود عملکرد ریه در افراد مبتلا به فیبروز کیستیک و آسم موثر است.

مطالعه دیگری نشان داد که استنشاق پودر نمک، علائم مربوط به سیگار کشیدن، مانند سرفه و تولید خلط بهبود می بخشد. مطالعات بیشتر انجام شده بر روی دستگاه های استنشاقی پودر نمک، ثابت کرد که علائم و نشانه های آسم مزمن و برونشیت در یک راه حل مبتنی بر  استفاده از پودر نمک بهبود یافته است.

در واقع، اسپری های نمک، و آباژورهای طب سنگ نمک به عنوان یک جایگزین عالی برای غار نمک هستند که به آسانی در دسترس شما هستند.

خرید اینترنتی طب سنگ نمک

اهمیت موضوع کمبود مواد معدنی

کمبود مواد معدنی یک موضوع در حال افزایش است بر اساس مطالعات انجام شده در سال 2013، بیش از نیمی از مردم آمریکای شمالی از کمبود مواد معدنی کافی رنج می برند. رژیم غذایی نامناسب و یا حتی برخی از داروها می تواند موجب کمبود مواد معدنی در بدن شود و کمبود مواد معدنی در بدن هم باعث بروز بیماری های مزمن و همچنین بیماری های دندان، تحریکات پوستی و درد عضلانی می شود.

احساس راحتی بیشتر در غار نمکی

فایه باستون یک انرژی درمانگر و بنیانگذار تحقیقات مربوط به آثار اشعه روی بدن است. فایه همچنین یک سخنران پرشور و قدرتمند و سرشار از حس عمیقی از تعادل است. او کار ماساژ درمانی افراد را درون غار نمک در قله های هیمالیا انجام می دهد و معتقد است اثر این شیوه تا روزها بعد در بدن باقی می ماند.

او میگوید: “کار با مردم در غار، حس بودن در داخل رحم مادر را به شما القا می کند و شما احساس امنیت بسیار زیاد و آرامش و محافظت می کنید.”

فایه ارتباط عمیقی با غار دارد و با آن همانند یک موجود زنده رفتار می کند. او هم چنین معتقد است که غار میتواند فضایی از نور سفید و عشق برای شما فراهم کند. و یک روش طبیعی و بدون دارو برای درمان افسردگی می باشد.

قدرت خارق العاده هوای تازه

مطالعات نشان می دهد افرادی که در مکان هایی با سطح بالایی از آلودگی هوا زندگی می کنند، 20درصد بیشتر از افرادی که در مناطق پاکیزه تر زندگی می کنند، در معرض ابتلا به سرطان ریه قرار دارند.

یک سفر سریع به ساحل اقیانوس ارمغان آور تسکین وآرامش فوری توسط نسیم دریای شور است. غارهای نمکی نیز به همین شیوه عمل می کنند. یون های منفی موجود در نمک کریستال هیمالیا و طب سنگ نمک با ایجاد احساس آرامش شگفت آور، توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد را دارند. این احساس بسیار شبیه به همان احساسی است که شما در ساحل اقیانوس یا بلافاصله پس از وقوع طوفان دارید زیرا شارژ هوا با یون های منفی سبب کاهش سطح سروتونین موجود در بدن است و موجب افزایش انرژی و تحریک اخلاق مثبت می شود.

بنابراین به این نتیجه می رسیم که زمین ما به طور کلی برای درمان بسیاری از بیماری هایی که موجب پریشانی ما شده اند، کاربرد دارد. چراغ های طب سنگ نمک نیز می توانند در تولید یون منفی مؤثر باشند. از این چراغ ها و شمعدان های نمک در منازل، رستوران ها، هتل ها، باشگاه های ورزشی و یوگا استفاده می شود. همچنین مراکز نمک درمانی و اتاق های نمک بسیاری نیز در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه درمان بیماری های ریوی نظیر آسم، آلرژی و سینوزیت فعالیت می کنند. همچنین از اتاق های نمک در مراکز ریلکسیشن، زیبایی، اسپا، سونای نمک نیز استفاده می شود. برای اطلاع بیشتر از خواص چراغ های طب سنگ نمک به این لینک مراجعه کنید.

منبع: مجله طب سنگ