سنگ ماه تولد, مجله طب سنگ

سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر را از کجا خریداری کنیم؟ آیا می‌دانید سنگ‌ها قدرت جادویی دارند؟ تابه‌حال برای درمان برخی بیماری‌ها از وجود سنگ‌ها استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما این امکان وجود دارد که بتوان برای سنگ‌ها خواصی را در نظر گرفت؟ متولد ماه مهر هستید و سنگ ماه تولد مهر را نمی‌شناسید؟

اگر شما نیز برای شناختن سنگ‌های مختص هر ماه و خصوصاً ماه مهر مشتاق هستید و در این ماه زیبای پاییزی به دنیا آمده‌اید، ادامه این متن را همراه با ما مطالعه کنید.

ما قصد داریم در مورد معروف‌ترین و مشهورترین سنگ‌هایی که خواص شگفت‌انگیز برای متولدین ماه مهر دارند، صحبت کنیم؛ نام برخی از این سنگ‌ها در ادامه آورده شده است. امیدواریم با خرید آنلاین سنگ ماه تولد مهر از وب سایت اینترنتی طب سنگ خواص جالبی که این سنگ‌ها دارند نهایت استفاده را ببرید.

سنگ های ماه تولد مهر

برای هر ماه تولد، چندین سنگ وجود دارد و شما با توجه به سلیقه و علاقه ای که دارید و یا خواصی که هر سنگ دارد، می توانید یک نوع را انتخاب کرده و با خود به همراه داشته باشید.

سنگ اوپال 

سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر

یک نوع سنگ ماه تولد مهر، سنگ اوپال است. این نوع سنگ یک نوع سنگ رسوبی است و در آب‌های گرمی که حرارت زیادی ندارند و میزان بالایی از سلنیوم در آنها وجود دارد، مشاهده می‌شوند. پراکندگی انواع متفاوتی از نور باعث افزایش زیبایی و جلای این سنگ شده است. این پراکندگی رنگ‌های متفاوت، به دلیل نانوسیلیکاهایی هستند که به‌صورت گوی در این سنگ موجود هستند.

در قرن ۱۴ میلادی، از این سنگ به‌عنوان سنگ چشم یاد می‌کردند و معتقد بودند که این سنگ قادر است بینش آدمی را تقویت کرده و آن را بهبود ببخشد.

از جمله خواصی که امروزه برای سنگ اوپال ذکر شده، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • هندی‌ها اعتقاد زیادی بر این موضوع دارند که سنگ اوپال می‌تواند حافظه را به نحو چشمگیری افزایش دهد.
 • برای برخی افرادی که از عشق و محبت دور هستند این سنگ می‌تواند خوش‌شانسی و خوش یمنی به بار آورد.
 • این سنگ، سنگ متولدین ماه بهمن نیز به شمار می‌رود.

سنگ یاقوت کبود، از سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر

 

شاید تعجب کنید اما این سنگ برای ماه تولد مهر هم جزو سنگ های اصلی به‌حساب می‌آید. این سنگ مقاومت بالایی داشته و از نظر سختی بعد از الماس قرار دارد و رتبه دوم را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

رنگ زیبایی که از این سنگ به چشم می‌رسد به دلیل وجود آهن و تیتانیوم است. آهن خود به‌تنهایی قادر است رنگ زرد را به وجود آورد و ترکیب آهن و تیتانیوم در کنار هم می‌توانند باعث ایجاد رنگ سبز شوند.

نکته جالبی که در این سنگ وجود دارد ترکیب آهن و تیتانیوم یا کروم است که می‌تواند یک رنگ ارغوانی زیبا در این نوع سنگ ایجاد کند. خواص زیر برخی از خواص سنگ یاقوت کبود هستند:

 •  قادر است انرژی‌های منفی را به سمت فرد فرستنده بفرستد و فرد را از چشم بد و چشم‌زخم محافظت کند.
 • در برخی داستان‌ها آمده که جادوگران برای تقویت نیروی جادویی خود به سراغ این سنگ می‌رفته‌اند.
 • سنگ یاقوت کبود تأثیر خوبی بر تقویت چاکراها دارد و مهرماهی‌هایی که این سنگ را با خود به همراه داشته باشند می‌توانند به کمک آنها الهامات آسمانی را دریافت کنند.
 • اگر سنگ یاقوت کبود به هنگام مدیتیشن استفاده شود، فرد می‌تواند پتانسیل‌هایی که در درون او پنهان شده است را کشف کند و نگرش تازه‌ای نسبت به زندگی پیدا کند. این مزیت به مهرماهی‌ها امکان می‌دهد تا با ذهنی متمرکز تفکرات خود را سازماندهی کنند.

سنگ لاجورد

سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر

 مانند برخی ماه‌های دیگر، سنگ لاجورد نیز سنگ ماه تولد مهر است و خواص بی‌شماری را برای آن ذکر کرده‌اند. رنگ این سنگ متغیر بوده و از رنگ‌های سبز آبی تا آبی پررنگ در طبیعت وجود دارد.

لاجوردی که به رنگ آبی پررنگ دیده می‌شود طرف‌داران بیشتری داشته و به‌مراتب از بقیه سنگ های لاجورد گران‌تر به نظر می‌رسد.

درگذشته از این سنگ برای ساخت رنگ آبی و یا داروها استفاده می‌شد. از جمله خواص این سنگ می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • یکی از خواصی که می‌توان برای این سنگ عنوان کرد، خاصیت خلق ایده است. افرادی که این سنگ را به شکل‌های متفاوت به همراه دارند، خلاقیت زیادی در زندگی داشته و برای مسائل متفاوت نیز ایده‌های گوناگونی به ذهنشان خطور خواهد کرد.
 • این سنگ مظهر و نماد عشق و محبت است و درون و برون را به نحو خارق‌العاده‌ای تنظیم می‌کند.
 • این سنگ از جمله سنگ های بنیادی و اساسی در کره زمین به شمار رفته و به‌عنوان یک گوهر مهم از آن یاد می‌کنند.
 • روشنی افکار از دیگر خواصی است که می‌توان از سنگ لاجورد انتظار داشت.
 • افزایش صمیمیت و دوستی از دیگر خاصیت‌هایی است که می‌توان برای لاجورد عنوان کرد.

سنگ عقیق از سنگ های ماه تولد مهر و چند ماه دیگر

سنگ های ماه تولد مهر

سنگ های ماه تولد مهر

اگر به دنبال خرید سنگ شانس سنگ ماه تولد مهر هستید، توصیه می‌کنیم سنگ عقیق خریداری کرده و به همراه داشته باشید؛ البته این سنگ را تنها به عنوان سنگ ماه تولد مهر به حساب نمی آورند و ماه های دیگر هم ممکن است از آن استفاده کنند.

این سنگ نیز در بین مردم محبوبیت زیادی داشته و به دلیل ترکیبات و ناخالصی‌های متفاوتی که در آن وجود دارد، ظاهر و جلوه زیبایی را می‌توان از این سنگ شاهد بود.

این سنگ از جمله سنگ های نیمه قیمتی موجود در بازار بوده و خواص زیر را برای آن برشمرده‌اند:

 • برخی بزرگان دین اسلام بیان می‌کنند که این سنگ باعث افزایش رزق‌وروزی افراد می‌گردد.
 • نابودی و ترس و نگرانی از دیگر خواصی که سنگ عقیق برای فردی که آن را به خود به همراه داشته باشد، فراهم می‌کند.
 • از دیگر خواص این سنگ می‌توان به افزایش آرامش و شادی اشاره کرد.

 

بازگشت به لیست