دسته‌بندی نشده

سنگ فیروزه اصل

سنگ فیروزه اصل

سنگ فیروزه اصل

همان طور که برای همه ما مهم است که سنگ فیروزه ای که می خریم اصل و مرغوب باشد به همان اندازه هم شناسایی اصل بودن آن مهم است. برای این که شما عزیزان بابت خرید سنگ فیروزه می خواهید هزینه ای بپردازید پس باید زرنگ باشید و در دام افراد متقلب و سو استفاده گر نیوفتید. در این زمینه باید عاقل بود و هوشمندانه عمل کرد، ما هم این جا هستیم تا راه های تشخیص اصل بودن فیروزه را به شما آموزش دهیم تا همه شما آقایان و خانم هایی که برای خرید انگشتر و گردنبند و دیگر زیور آلات مراجعه می کنید به راحتی بتوانید فیروزه اصل و تقلبی و هم چنین فیروزه شجری و عجمی را تشخیص دهید.

امروزه وجود افراد سود جو افزایش یافته و در هر زمینه ای تصمیم به کلاه برداری دارند مخصوصا که این سنگ را را اکثر خانم ها قادر به تشخیص اصل و فرع بودن آن نیستند پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

سنگ فیروزه اصل

راهنمای تشخیص

اکنون در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی مشخصات سنگ فیروزه اصل که با وجود بررسی و تجزیه و تحلیل این موارد می توانید به راحتی فیروزه اصل را از انواع تقلبی پلاستیکی و شیشه آن تشخیص دهید به موارد زیر توجه کنید:

  • تشخیص اصل بودن فیروزه بر اساس رنگ
  • تشخیص اصل بودن فیروزه بر اساس سختی
  • روش های محلی دیگر جهت تشخیص اصل بودن فیروزه

برای این که روش های محلی را انجام دهید باید ابتدا سنگ فیروزه را خریداری کنید سپس آن را مقابل نور خورشید قرار دهید اگر تغییر رنگ دهد یعنی این سنگ اصل نیست و بسیار بی ارزش تر از مبلغی است که برای داشتن آن پرداخته اید. اگر بخواهید از طریق رنگ آن تشخیص دهید باید بدانید که رنگ این سنگ در دامنه رنگ های آبی آسمانی و آبی تیره تا آبی مایل به سبز دیده می شود هر رنگی غیر از این ها اصل نیست، رنگ آبی فیروزه به دلیل وجود مس است و اگر به رنگ سفید نزدیک باشد یعنی ناخالصی آلومینیوم دارد پس به درد نمی خورد. سنگ فیروزه اصل به حالت مات است که از این نظر هم می توان اصل بودن آن را تشخیص داد اگر شفاف و براق باشد یعنی نا مرغوب و تقلبی است.

تشخیص سنگ فیروزه اصل بر اساس سختی

همان طور که می دانید فیروزه هم نوعی سنگ است که از درجه سختی برخوردار است. برای تشخیص بهتر است یک سوزن همراه هود داشته باشید و روی سنگ فیروزه بکشید اگر خطی که روی آن کشیدید خراش بر نداشت یعنی فیروزه اصل است اما اگر خطی عمیق ایجاد شد نشان از تقلبی بودن آن است که از پلاستیک های فشرده تشکیل شده و به آن رنگ آبی اضافه شده است. یکی از نشانه های تشخیص این است که سنگ را بر روی شیشه بکشید سختی فیروزه از شیشه بیش تر است و شیشه را خراش می دهد. البته اگر از فروشگاه معتبر خریداری کنید خیال تان راحت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *