دسته‌بندی نشده

سنگ فیروزه زنده

سنگ فیروزه زنده

اگر تحقیق کرده باشید در تمام سایت ها صحبت از فیروزه مرده و زنده است. اما آیا واقعا چنین چیزی ممکن است؟ مگر می شود یک سنگ زنده یا مرده شود؟ مگر سنگ جاندار است؟ در این مورد باید بگوییم که این یک اصطلاح است زمانی که صحبت از سنگ فیروزه زنده و مرده می شود منظور در اصل مرغوبیت و ارزش کارایی آن است که اگر آن ها را از دست داده باشد مرده است و اگر آن ها را داشته باشد و یا باز یابد می گویند زنده است و یا زنده شده است در ادامه این مطلب به این موضوع می پردازیم که از کجا بفهمیم سنگ ذکر شده زنده است.

در حقیقت زنده و مرده بودن این سنگ رل نسبت به رنگ آن تشخیص می دهند که اگر با ما همراه باشید تمام این موضوع را باز کرده و خدمت تان شرح می دهیم تا پاسخ تمام سوالات خود را به طور کامل بیابید.

سنگ فیروزه زنده

از کجا بفهمیم سنگ فیروزه زنده است؟

برای این که بفهمید این سنگ زنده است باید به رنگ آن دقت کنید اگر سنگ فیروزه رنگ آبی زیبا و مات خود را به رنگی مایل به سبز بد رنگ به حالت کپک سبز رنگ داده باشد به اصطلاح سنگ فیروزه مرده است.

اما اگر رنگ آبی خود را حفظ کرده باشد یعنی هنوز زنده است. برای این که این سنگ زنده باید به آن رسیدگی کرد و هر چند وقت یک بار آن را تمیز کرد زیرا سنگ فیروزه به روغن و چربی و لوازم آرایشی حساس است و این موارد موجب تغییر رنگ و در نهایت مرگ آن می شوند پس بهتر است چند ساعت سنگ فیروزه را, در خاک نگه دارید و سپس آن را بشویید هم چنین می توانید مقداری رزین به سنگ فیروزه خود اسپری کنید تانمیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *