مجله طب سنگ

سنگ یاقوت تاج ملکه انگلیس 

قوانین سلطنتی در امپراطوری ها به اینگونه است که حاکمان باید از تاج و جواهرات با ارزش و گرانبها استفاده کنند. ملکه انگلیس که به نام ملکه الیزابت می باشد، از این قانون پیروی کرده و از کسانی است که در خزانه خود جواهراتی خاص از سنگهای قیمتی با ارزش دارد.

یکی از این جواهرات با ارزش ملکه الیزابت تاجی است که با یاقوت های سرخ با کیفیت و گران قیمت تزیین شده است. زمانی که ملکه الیزابت ازدواج کرد، از برمه یا میانمار امروزی نمایندگانی برای عرض تبریک خدمت ملکه الیزابت رفته و تاجی با عظمت و بسیار درخشنده که از طریق سنگهای کمیاب و نادر یاقوتی سرخ تزیین این شده بود و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کرد، به ملکه الیزابت اهدا کردند.

شکل ظاهری این تاج مزین به سنگ های یاقوتی سرخ به شکل یک دسته گل بسیار زیبا است. تعداد نگین های بکار برده شده در ساخت این تاج به تعداد مریضی هایی بود که تا آن لحظه شناخته شده بود تا هر کدام با انرژی ماورایی خود بتوانند بلاها را از ملکه دور نگه دارند.

قیمت راف هفت چاکرااستفاده از سنگهای یاقوتی سرخ به شکلی طراحی شده است که گلهای سرخی را بر روی تاج نمایان می کند. این خود نمادی از خانواده سلطنتی انگلستان و اصالت آنها است. این تاج به اندازه‌ای گران قیمت و با ارزش است، در مکان های بسیار امن که ملکه دستور میدهند نگهداری می شود. این تاج ساخته شده از سنگ های یاقوتی سرخ برمه قابل قیمت گذاری نیست.

اهدای یاقوت سرخ برمه ای به ملکه الیزابت

شرکت بریتانیایی گاراد تاج پادشاهی که از یاقوت سرخ برمه ای ساخته شده بود را به ملکه الیزابت دوم پیشکش کرد. این تاج علاوه بر این که از سنگ های یاقوت کمیاب و نادر سرخ برمه ای تزیین شده بود، در ساختار آن از طلا هم استفاده شده است.

سنگ های یاقوتی سرخ برمه ای به شکل یک گل در بخش مرکزی تاج قرار دارند و گلبرگ های این گل از الماس و نقره هستند. در کل می‌توان گفت جواهرات تاج سرخ برمه‌ای ملکه الیزابت دوم دارای ۹۶ الماس است. به همین دلیل است که این تاج را یاقوت سرخ برمه ای می نامند. الماس های بکار برده شده در ساخت این تاج به رنگ قرمز هستند و از کشور برمه یا میانمار امروزی تولید شده است.

یاقوت سرخسنگ های یاقوت کبود

این جواهراز طرف مادر ملکه که الیزابت به او هدیه داده شده است. وزن سنگ یاقوت کبود ۲۵ قیراط است. سنگ های یاقوت به کار برده شده در تاج ملکه انگلیس، با نگین یاقوت کبود به نام‌های ادوارد و استوارت تزیین شده‌اند. این دو یاقوت کبود از معروف ترین و مشهورترین این نوع یاقوت های درون آبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *